ایتالیایی‌ها نشان داده‌ا‌ند کاراته را به خوبی می‌دانند/طراحی تمرینات پیچیده و دشوار شده هست

شهاب سلطانی درون گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، درون جواب به این سوال که مرحله دوم اردوی تیم ملی ازبرای آمادگی جهت حضور درون لیگ جهانی کاراته وان پاریس به آخر رسید، شرایط ملی پوشان درون اردوها چطور بود گفت: ما ازبرای حضور درون نخستین مرحله لیگ جهانی کاراته وان پاریس درون سال ۲۰۱۹ سه مرحله اردوی داخلی را ازبرای تیم ملی درون نظر گرفته‌ایم که تا به امروز ۲ مرحله از اردوها را پشت سرگذاشته‌ایم و یک مرحله اردوی ما نیز با کاراته‌کاهای ایتالیایی خواهد بود. ما تلاش کردیم پس از مسابقات جهانی اسپانیا و یک استراحت کوتاهی که ملی پوشان داشتند، تمرینات پرفشاری نداشته باشیم. تمرینات طوری برنامه ریزی شده که بچه‌ها از لحاظ بدنی بالا بیایند و تا به شرایط تاکتیک و شرایط مسابقه دوباره نزدیک شوند.

وی درون ادامه صحبت‌های خود، افزود: چون دوران استراحت ملی پوشان تازه به آخر رسیده، تلاش کردیم طوری پیش برویم که آنها آسیب نبینند، ضمن اینکه آنها درون مسابقات سوپر لیگ هم مبارزه کرده‌اند، ما تمام این مسائل را مدنظرمان قرارداده‌ایم. به هر حال این سه مرحله اردو درون تهران به آخر خواهد رسید و پس از آن درصورتیکه شرایط اعزام به ایتالیا مهیا شود یک مرحله پیش از شروع مسابقات لیگ جهانی پاریس درون ایتالیا خواهیم داشت.

سلطانی درون جواب به این سوال که آیا نوع تمرینات ملی پوشان درون این مرحله از اردوها با دوره های گذشته متفاوت بوده هست یا خیر، اظهارداشت: تفاوتی که برگزاری اردوهای این دوره با دوره های گذشته دارد درون این هست که ما درون گذشته به مسابقات کاراته وان‌ به چشم یکی ملاقات تدارکاتی نگاه می‌کردیم، دیداری که ازبرای آمادگی جهت حضور درون مسابقات اصلی ازبرای ما محسوب می‌شد ولی حال این دیدارهای کاراته وان از مسابقات اصلی ازبرای رسیدن به المپیک محسوب می‌شود. ازبرای همین خاطر درون مسیر تمرینات تغییرات اساسی ایجاد شده هست. طی دوره ۶ ماهه که تا مسابقات اصلی داشتیم، مسیر تمرینات یک نمودار ثابت را پیش می‌رفت ولی الان که به مسابقات کسب سهمیه المپیک می‌رویم، هر کدام از مسابقات پیش رو که می‌خواهیم برویم بچه‌ها باید درون اوج آمادگی باشند تا بتوانند شرایط لازم ازبرای کسب مدال را داشته باشند. به همین دلیل طراحی تمرینات پیچیده و دشوار تر از گذشته می‌شود و باید درون ایمنی و سلامتی ملی پوشان دقت کنیم تا آنها این مسیر دشوار کسب سهمیه المپیک را طی کنند.

مربی تیم ملی کاراته درون ادامه صحبت‌های خود، عنوان کرد: همه از کسب مدال المپیک صحبت می‌کنند، ولی من معتقدم که ما باید فعلا تمرکزمان را ازبرای کسب سهمیه المپیک و جمع آوری امتیاز لازم بگذاریم و این بحث به نظرم دشوار تر از کسب مدال المپیک هست. هر کدام از ورزشکارن ما بتوانند درون این مسیر امتیاز‌های لازم را کسب کند ۶۰ تا ۷۰ درصد مسیر را طی کرده‌اند. به نظر من کسب مدال درون المپیک آسان تر از کسب سهمیه المپیک هست.

سلطانی درون جواب به این سوال که آیا حضور درون اردوی مشترک با کاراته‌کاهای ایتالیا درون مرحله آخر اردوها به سود کاراته‌کاهای ما خواهد بود یا خیر، گفت: تیم ایتالیا درون طی ۲ سال گذشته، مخصوصا درون مسابقات جهانی اسپانیا نشان داده که این تیم کاراته را به خوبی می‌داند و پرقدرت تر از گذشته درون این دو سال ظاهر شده‌‌اند. بخصوص درون مسابقات جهانی اسپانیا و درون مسابقات کومیته تیمی که عنوان سومی را کسب کردند. ارزیابی من این هست که از لحاظ انگیزشی بچه‌ها بالا می‌مسیر و از لحاظ فنی نیز ازبرای هر دو تیم مفید خواهد بود. طبق برنامه ریزی انجام شده، درصورتیکه فضا ازبرای حضور درون اردوی مشترک با ایتالیا آماده شود، ما با حضور درون این اردوها و آخر اردوی مشترک  سوم بهمن‌ماه از ایتالیا راهی پاریس خواهیم شد.

انتهای پیام/س

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *