بازگشایی پیست شمشک بدون مجوز، بدون استاندارد/ تخلف پشت تخلف!

به گفته خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، با شروع بارش برف درون ارتفاعات، پیست‌های کشورمان شاهد حضور هزاران علاقمند هستند ولی درون این میان نکته‌ای که حائز اهمیت هست اینکه این پیست‌ها استاندارد هستند یا خیر و آیا درون بازگشایی این پیست‌ها حفظ جان مردم درون نظر گرفته شده هست؟

نیمه اول بهمن‌ماه بود که خبر فوت پرسنل زحمتکش راهداری درون حال برف روبی مسیر شمشک به دیزین جریان‌ساز شد و با وجود این اتفاقات ناگوار هم اکنون شاهد باز شدن پیست‌هایی هستیم که مجوز سازمان استانداردسازی را ندارند.

پیست شمشک یکی از این پیست‌هاست که چند روز پیش بدون اینکه مجوزی از فدراسیون اسکی و سازمان استانداردسازی داشته باشد، باز شد؛ پیستی که شنیده شده ۹ مورد بحرانی دارد و کارشناسان مجوزی ازبرای باز شدن این پیست نداده‌اند.

چند وقت پیش بعضی از اهالی شمشک با تجمع درون دفتر شرکت توسعه و تجهیز خواستار بازگشایی این پیست شدند و جالب اینکه این درخواست با ورود شورای شهر به قضیه به جاهای عجیب تری کشیده شده هست.

جریان از این قرار هست که این پیست از کارشناسان خواسته تا ضمن بازدید مجوز را صادر کنند. کارشناس اولی که قرار بود از پیست شمشک بازدید کند از مسئولان مجوز استانداردسازی را خواسته ولی زمانی متوجه شد پیست مجوز ندارد، اصلا بازدیدی انجام نداد.

کارشناس دوم هم ضمن بازدید از پیست درون گزارشی عنوان کرد مجوزی ازبرای بازگشایی صادر نخواهد شد ولی الان شاهد هستیم پیست شمشک بدون این مجوزها و بدون اینکه مرجعی ورود کند، باز شده هست. 

پیست شمشک زیر نظر شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی هست که معلوم نیست با چه مجوزی و چگونه به شهرداری شمشک واگذار شده و قسمت جالب قضیه اینجاست که این پیست توسط شهرداری به یک شرکت تعاونی بدون برگزاری مزایده واگذار شده هست. الان اینکه درون این میان چه معاملاتی صورت گرفته و این پیست‌ها با چه مبلغی واگذار شده، معلوم نیست ولی نکته اینجاست چگونه اموال دولتی بدون برگزاری مزایده واگذار می‌شوند؟ بدتر از آن اینکه چطور محل مورد اجاره توسط مستاجر دوباره به شخص سومی اجاره داده می شود؟ معلوم نیست به چه دلیل شرکت توسعه درون باز شدن غیرقانونی شمشک ورود نمی‌کند؟ 

موارد بحرانی پیست شمشک به اندازه‌ای هست که جان خیلی از هموطنان درون خطر هست، آیا مسئولان با باز کردن این پیست به عواقب کار فکر کرده‌اند؟

انتهای پیام/س

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *