تشکیل کمیته‌ای ۴ نفره ازبرای تحقیق اساسنامه کمیته المپیک

به گفته خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، با ورود سیدرضا صالحی‌امیری درون کمیته ملی المپیک، اساسنامه این کمیته دوباره مورد تحقیق قرار گرفت و اصلاحات مورد نظر روی این اساسنامه اعمال شد.

پس از تصویب اساسنامه درون هیات اجرایی و مجمع عمومی کمیته ملی المپیک، این اساسنامه اواخر سال گذشته به کمیته میان‌المللی المپیک (IOC) ارسال شد. این اساسنامه درون تاریخ ۱۳ اردیبهشت ماه از سوی IOC به طور رسمی تایید شد و پس از آن مسئولان درون کمیته ملی المپیک، اساسنامه را به هیات دولت فرستادند.

مهمترین تغییراتی که درون اساسنامه تازه کمیته ملی المپیک وجود دارد مربوط به انتخاب دبیر کل و خزانه‌دار به پیشنهاد رئیس و تصویب هیات اجرایی هست. با توجه به این موضوع حق رأی از این ۲ پست هم گرفته شد. نکته با اهمیت دیگری که IOC تاکید دارد درمورد ۶ رئیس فدراسیون هست که عضو هیات اجرایی هستند و فدراسیون‌های آنها المپیکی هست. IOC عنوان کرده درون صورتی که عضو هیات اجرایی پستی به عنوان ریاست فدراسیون نداشته باشد نمی‌تواند درون هیات اجرایی باشد. با ابلاغ قانون منع بکارگیری بازنشسته‌ها درون فدراسیون‌های ورزشی، علیرضا رحیمی از فدراسیون هندبال رفت و درون حال حاضر مشکل کمیته، رحیمی هست. کمیته ملی المپیک درون تلاش هست مشکل رحیمی را درون این خصوص حل کند.

سیدرضا صالحی‌امیری رئیس کمیته ملی المپیک و مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان ۱۵ اردیبهشت درون کمیسیون اجتماعی دولت حاضر شدند و از این اساسنامه دفاعیات لازم را انجام دادند. با توجه به اینکه تحقیق اساسنامه درون کمیسیون اجتماعی وقت‌بر هست، قرار شد کمیته‌ای تشکیل شود و این اساسنامه مورد تحقیق قرار بگیرد. این کمیته متشکل از نمایندگان امور استخدامی کشور، معاونت حقوقی ریاست‌جمهوری، کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش هست.

این کمیته گفته خود را به کمیسیون اجتماعی ارسال خواهد کرد و همزمان اساسنامه به دولت می‌رود تا تصویب شود. این احتمال وجود دارد عبدی افتخاری عضو هیات اجرایی به عنوان نماینده کمیته معرفی شود ولی هم اکنون تصمیم نهایی گرفته نشده هست. سایر نهادها هم اکنون نماینده خود را معرفی نکرده‌اند.

اساسنامه کمیته ملی المپیک درون وقت کیومرث هاشمی هم به هیات دولت رفت ولی پس از گذشت چند ماه خبری از تحقیق نشد و درون آخر نیز انتخابات با همان اساسنامه جاری برگزار شد.

انتهای پیام/س

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *