داورزنی: امیدواریم کاراته سبد مدال ایران را درون المپیک رنگین تر کند/ خانه کاراته احداث می شود

به گفته خبرگزاری فارس، محمدرضا داورزنی درون آخر مجمع انتخاباتی فدراسیون کاراته گفت: کاراته با توجه به قانون منع استفاده کردن از بازنشستگان ۳ ماهی با سرپرستی اداره می شد و مجبور شدیم با فرجی خداحافظی کنیم. مجمع خوبی بود و تعداد زیادی از علاقمندان ثبت نام کرده بودند و برنامه‌های خود را ارائه کردند.

وی ادامه داد: رقابت خوبی بود به هر ترتیب رقابت انتخاباتی امروز تمام شد و از امروز طباطبایی ازبرای ۴ سال رئیس فدراسیون خواهد بود. با توجه به حضور کاراته درون المپیک ۲۰۲۰ انتظار زیادی از این رشته وجود دارد و امیدواریم سبد مدالی ایران را رنگین‌تر و پربارتر کند. طباطبایی و همکارانش برنامه‌های خود را به خوبی پیگیری کنند و مشکلی نداشته باشند.

عاون ورزش حرفه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان درمورد حمایت‌های مالی وزارتخانه از کاراته با توجه به تعدد اعزام‌ها درون این رشته گفت: فدراسیون‌هایی که شانس کسب سهمیه و مدال درون المپیک را دارند عضو ستاد عالی گیم‌ها هستند و درون اولویت قرار دارند. ضرورت دارد منبع ها خودمان را درست مدیریت کنیم و درون اعزام‌های برون مرزی، اردوهای متعدد و سفرهای خارجی به شکل‌ای برنامه‌ریزی شود که از اعزام و انجام سفرهای غیرضروری جلوگیری شود.

داورزنی تصریح کرد: شاید درون بعضی اعزام‌ها ضرورتی نداشته باشد که تیم ما حضور پیدا کند و یا احتیاج نباشد افراد اضافه همراه تیم اعزام شوند و تنها نفراتی که ضرورت دارد، درون کنار تیم باشند اعزام شوند. کاراته جزء رشته‌های پر اعزام هست و باید درون اعزام‌ها و افراد دقت شود.

معاون ورزش حرفه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان درون جواب به این سوال که با وجود وعده‌های ۴ سال گذشته ولی هم اکنون خانه کاراته افتتاح نشده هست، گفت: با همکاری شرکت توسعه و دستور مقام عالی وزارت، حوزه ورزش قهرمانی پیگیر موضوع هست تا این اتفاق خوب درون مجموعه آزادی رخ دهد. درون کنار خانه ووشو، زمینی ازبرای احداث خانه‌های جودو و کاراته پیش‌بینی شده تا قهرمانان این رشته مشکلی ازبرای برگزاری اردوهای خود نداشته باشند.

داورزنی خاطرنشان کرد: وزارت ورزش نظر مثبتی دارد و کریمی مدیر شرکت توسعه و تجهیز نیز همکاری لازم را دارد. مطمئن هستم با وجود تمام محدودیت‌ها و کمبودهای مالی مانعی نخواهیم داشت و خانه کاراته هم به زودی احداث می شود تا ورزشکاران این رشته دغدغه‌ای ازبرای اردوها و تمرینات نداشته باشند.

انتهای پیام/س

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *