رضایی: شاهد بهترین انتخابی سال‌های گذشته بودیم/معلوم نبود کدام کشتی‌گیر از قبل برنده هست

علیرضا رضایی درون گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، درمورد ارزیابی‌اش از عملکرد آزادکاران درون انتخابی تیم امید، گفت: مسابقات انتخابی بسیار خوب و راضی‌کننده بود؛ نتایج نشان داد که هیچ کشتی‌گیری حاشیه امنیت ندارد و اصلی‌ترین خاصیت ذاتی انتخابی هم همین هست. 

وی ادامه داد: نتایج غیرقابل پیش‌بینی بود به چه دلیل که کشتی‌گیران بسیار با انگیزه روی تشک ظاهر می‌شدند و تا دقایق آخر همه می‌جنگیدند؛ این اتفاقِ خوب و خوشایندی هست. هر کشتی‌گیری از دلِ این رقابت سنگین بیرون بیاید آب دیده شده هست. هیچ چیز لذت‌قسمت‌تر از انتخابی دشوار از دلِ این نبرد سنگین ازبرای یک مربی نیست. به نظرم شاهد بهترین مسابقات انتخابی درون چند سال گذشته بودیم. 

سرمربی تیم ملی کشتی آزاد امید درمورد عملکرد نفراتی مانند محبی و گُلیج تصریح کرد: خوشبختانه تمام مدعیان درون انتخابی حضور داشتند و کسی بیرون نماند. گُلیج چون آسیب‌دیده بود، حدود ۵-۴ ماه تمرینات منظمی نداشت و نتوانست آنطور که باید کشتی بگیرد. البته رقبایش هم خوب بودند؛ عبدی و شریعتی عملکرد درخشانی داشتند. محبی هم به نظر می‌رسید خستگی بیش از حد به دلیل حضور درون مسابقات متعدد اجازه نداد درون قواره‌های خودش کشتی بگیرد؛ البته میرباغبان درون ۹۲ کیلوگرم پدیده مسابقات بود و تا فینال کشتی‌های خوبی گرفت. 

رضایی خاطرنشان کرد: سطح مسابقات آنقدر بالا بود که کشتی‌گیرانی که درون رده بزرگسالان هم مطرح هستند نتیجه گرفتنشان قطعی نبود که نشان دهنده پویایی کشتی هست. از نظر فنی کشتی آزاد مسیر و شرایط خودش را پیدا کرده هست و می‌توان به آینده امیدوار بود، به چه دلیل که معلوم نبود کدام کشتی‌گیر از قبل برنده هست و اتفاق خوبی ازبرای کشتی رقم خورد.

وی درمورد برنامه‌های تیم ملی کشتی آزاد امید گفت: ۲ اردو تا تورنمنت گرجستان داریم به چه دلیل که تنها مسابقه‌ای هست که می‌توانیم درون آن شرکت کنیم. فعلا بچه‌ها یک هفته استراحت می‌کنند به چه دلیل که انتخابی تیم ملی بسیار سنگین و نفس‌گیر بود. پس از آن با هماهنگی کادر فنی نفرات و وقت شروع اردوها را عنوان خواهیم کرد. 

انتهای پیام/

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *