عسکری: مشاوران توانمندی دارم/ تغییرات درون ملی پوشان قابل مشاهده هست

فریبرز عسکری درون گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، درون جواب به این سوال که گویا شما روی گذشته با حضور درون خانه تکواندو رقابت‌های تکواندوکاران حاضر درون لیگ برتر را از نزدیک تماشا کردید نظر شما درمورد رقابت‌های تکواندوکاران حاضر درون لیگ برتر چیست، گفت: بله من روز گذشته ازبرای تماشای مسابقات لیگ برتر تکواندو درون سالن حضور داشتم و رقابت همه تکواندوکاران حاضر درون این مسابقات را از نزدیک دیدم. گیم‌های خوب و حساسی را شاهد بودیم، همه تیم‌ها ازبرای رسیدن به جام قهرمانی درون تلاش هستند. ضمن اینکه باید اینطور بگویم رقابت‌های هفته گذشته و روز گذشته (دوشنبه) با یکدیگر تفاوت داشت. رقابت‌های روز گذشته تحت تاثیر مسابقات انتخابی آزاد قهرمانی کشور قرار داشت و شاهد بودیم یک مقدار رقابت تکواندوکاران روز گذشته کمتر بود. 

وی درون جواب به این سوال که آیا قبول دارید که تکواندوکاران حاضر درون لیگ برتر با استرس مبارزه کردند تا دچار مصدومیت نشوند و فرصت حضور درون اردوهای تیم ملی را از دست ندهند،‌گفت: قطعا با این موضوع موافق هستم و صد البته که این طبیعی هست چون بچه‌ها نمی‌خواستند پیش از انتخابی قهرمانی کشور ریسک کنند و مصدوم شوند. به هر حال ما مسابقات مهمی را پیش رو داریم و از دوازدهم دی تا پانزدهم دی ماه همه تکواندوکاران مدعی می‌توانند درون قهرمانی کشور و ورود به اردوهای تیم ملی شرکت کنند. 

وی درون ادامه صحبت‌های خود درون جواب به این سوال که شرایط ورود به اردوهای تیم ملی به چه صورت هست،‌گفت: نفرات اول و دوم به صورت مستقیم راهی تیم ملی خواهند شد و نفرات سوم و چهارم به انتخاب کادر فنی به اردوها دعوت خواهند شد. ما پس از آخر این مسابقات یک برنامه پانزده روزه هوازی به نفرات خواهیم داد تا یکم بهمن ماه با آمادگی کامل وارد اردوهای تیم ملی شوند. 

عسکری درون جواب به این سوال که تکواندو تا آخر سال ۹۷ هیچ رقابت میان‌المللی پیش رو نخواهد داشت چه برنامه‌ای ازبرای حفظ آمادگی ملی‌پوشان درون نظر دارید گفت: بله ما تا آخر سال جاری هیچ اعزام به مسابقات برون مرزی نخواهیم داشت ولی از ششم تا دوازدهم اسفند ماه مسابقات جام باشگاه‌های آسیا، جام فجر و جام ریاست فدراسیون جهانی را پیش رو داریم. مسابقات جام فجر و جام باشگاه‌های آسیا هر کدام ۱۰ امتیاز دارند و مسابقات فدراسیون جهانی ۲۰ امتیاز دارد. این فرصت خوبی هست که بچه‌ها ۴۰ امتیاز کسب کنند. 

سرمربی تیم ملی تکواندو درون جواب به این سوال که نظر شما درمورد نتایجی که سجاد مردانی و آرمین هادی‌پور درون مسابقات گرنداسلم چین کسب کردند چیست، گفت: عملکرد خوب و قابل قبولی داشتند این دو تکواندوکار نشان دادند که از لحاظ بدنی خیلی روی آنها خوب کار شده بود که توانستند ۵ راند مسابقه خوبی را از خود به نمایش بگذارند. هادی‌پور و مردانی نشان دادند حرکت آنها رو به جلو هست. این اتفاق خوبی ازبرای تکواندو هست و دیگر ملی‌پوشان باید الگوبرداری کنند. این اتفاق نشان داد ما درون سال ۲۰۱۹ سال بسیار خوبی ازبرای تیم‌ ملی تکواندو خواهیم داشت. 

وی درون جواب به این سوال که با توجه به اینکه ملی‌پوشان از نفرات گرندپری بودند به چه دلیل شما به عنوان سرمربی همراه این دو نفر به چین اعزام نشدید، گفت: این که به هر حال همه ما درون خدمت تیم ملی تکواندو هستیم و این نظر ریاست فدراسیون تکواندو بود. 

عسکری درون جواب به این سوال که شما ۹ ماه با تیم ملی کار کرده‌اید و این نفرات از شرایط بحرانی که داشتند با تلاش شما از آن شرایط خارج شدند و زیر نظر شما تمرین می‌کنند ولی درون این رقابت‌ها چه دلیلی داشت که خلیفه به عنوان مربی کنار این دو نفر به مسابقات اعزام شد و آیا پاداشی که شاگردان شما گرفته‌اند شما هم درون این پاداش سهیم خواهید بود یا خیر گفت: ما به این چیزها فکر نمی‌کنیم قطعا ریاست فدراسیون تکواندو ازبرای همه این اتفاقات برنامه داشته هست. 

سرمربی تیم ملی تکواندو درون جواب به این سوال که آیا با گزینه جدی به عنوان دستیار درون تیم ملی به توافق رسیده‌اید یا خیر، اظهار داشت: درون پس انتخاب مربی و اضافه شدن به تیم ملی درون جهت تسریع امورات پیش رو، چندین گزینه مختلف را با کمک مشاورین، بالغ ۴۵ روز طی چندین مرحله جلسه مورد ارزیابی و آنالیز قرار داده ایم که به لحاظ حساسیت مسابقات قهرمانی جهان بدنبال فردی بوده ایم که درون ابعاد مد نظر گرفته شده، بتواند منویات ما را تامین کند. مهمترین عوامل و کاراکترهایی که ازبرای انتخاب مربی لحاظ شده، سابقه قهرمانی درون سطوح میان المللی، سوابق تجربی مربیگری چه درون داخل ایران و چه درون سطح میان المللی، اخلاق مداری، اعتقاد و انضباط و همچنین پس روحی و روانی فرد مورد نظر درون تقابل با برخورد و ارتباط گیری با ملی پوشان و مسلط بودن درون شرایط دشوار مسابقات از جمله پارامترهای انتخاب بوده هست. قطعا گزینه نهایی طی چند روز آینده پس از نهایی شدن توافق از طریق خبرگزاری ها عنوان می‌شود.

وی درون ادامه صحبت‌های خود، خاطرنشان کرد: از بدو ورود بنده بعنوان سرمربی سه هدف خیلی با اهمیت را مد نظر قرار داده ‌ام و به یاری خداوند متعال استارت کار زده شده هست، احیا ملی پوشان که دارای رنکینگ بوده‌ا‌ند، شناسایی افراد مستعد و جوان درون کنار نفرات اصلی و همراهی یک تیم کارشناسی توانمند درون حوزه های دیده شده که این فرایند مرهون یک برنامه‌ریزی بسیار دقیق و جامع هست که تمام عوامل و پارامترها خیلی اصولی دیده شده هست. بنده درون حوزه درون نظر گرفته شده، از مشاورین بسیار توانمند بهره مند هستم که تا بحال بنا به دلایلی این موضوع را بازگو نکرده‌ا‌م چون هدف تدوین برنامه ریزی صحیح و اجرا آن برنامه ها بوده هست.

 

سرمربی تیم ملی درون ادامه صحبت‌های خود عنوان کرد: درون حوزه مدیریت منبع ها انسانی و استراتژیک، درون حوزه اخلاق و فرهنگ، درون حوزه فنی، درون حوزه روحی و روانی، درون حوزه رسانه، بنده مشاورین بسیار توانمندی درون کنار خودم دارم که بسیار دقیق و حساب شده تک تک مسایل و موضوعات را با هم فکری و حوصله مورد تبادل نظر کارشناسی قرار می‌دهیم و درون آخر به یک خروجی و محصول جلسات متعدد میرسیم، این تیم غریب به ۹ ماه درون کنار من بوده و درون درون حال فعالیت مستمر هستند که مسیر بهبود و ارتقاء ملی پوشان بصورت گام به گام درون مسابقات قابل مشهود هست، چون هدف گذاری ما جهت کسب نتیجه مثبت درون مسابقات خواهد بود، این تیم کارشناسی به اتفاق مرحله به مرحله با تدوین و اجرا برنامه مختص به هر مسابقه، محورها را معلوم و قسمت‌ها بر اساس حوزه های انتخاب شده وظایف خود را دنبال می‌نمایند، درون اردو درون پی یک اصل بوده ایم، ایجاد یک فضای رقابتی بسیار سرسختانه درون کنار رفاقت و صمیمیت، هر کسی درون این چهارچوب بدرستی حرکت نماید قطعا درون میزان تلاش و کوشش خود مسیر را بدرستی دنبال می‌نماید که تغییرات درون اکثر ملی پوشان قابل مشاهده هست.

عسکری درون آخر صحبت‌های خود از هدف نهایی کادر فنی و مشاوران خود گفت: هدف نهایی ما رسیدن به سطح مطلوب و آمادگی لازم درون دو رویداد بسیار با اهمیت هست. شناسایی افراد شاخص درون اوزان هشت گانه جهت اعزام به مسابقات قهرمانی جهان درون منچستر و شناسایی چهار ملی پوش شاخص جهت اعزام به مسابقات المپیک ۲۰۲۰ توکیو که این دو رویداد با اهمیت ترین و اصلی ترین هدف ما خواهد بود و رسیدن به سطح افتخار خواهان برنامه ریزی های دقیق و اجرای صحیح تمام برنامه‌های تدوین شده درون طول وقت برپایی اردوها پیش رو خواهد بود. ما دشوار تمرین می‌کنیم تا مقاوم و منسجم تر باشیم، از انتقادات ازبرای بهبود تیم ملی، ایجاد فرصت می‌کنیم، از حواشی، ایجاد فرصت می‌کنیم، ما آماده ایم درون برابر تمام سختی‌ها و مشکلات با ایجاد فرصت به چشم انداز روشن برسیم. ما از آرامشی که بواسطه انجام برنامه ها و تمرینات درون تیم ایجاد کرده ایم ازبرای هرچه بهتر نتیجه گرفتن حرکت خواهیم کرد، تشکر می‌کنم از ریاست فدراسیون که با جدیت هرچه تمام تر تیم ملی چه به لحاظ دشوار افزاری و نرم افزاری حمایت می‌کند.

انتهای پیام/س

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *