عسگری: فصل آینده چالش زیادی درون داوری خواهیم داشت/ قوانین داوری تغییرات زیادی کرده هست

حسین عسگری درون گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس درون مورد تغییرات زیاد قوانین فوتبال گفت: طبق سال‌های قبل همانصورت که تیم‌ها خود را ازبرای حضور بهتر درون فصل آینده آماده می‌کنند داوران هم خود را ازبرای حضوری بهتر درون میدان آماده می‌کنند و قطعا تشکیلات داوری کلاس‌های آموزشی ازبرای داوران برگزار خواهند کرد. به ویژه اینکه تغییرات زیادی درون قوانین فوتبال داشته‌ایم که فصل آینده باید این قوانین درون لیگ برتر ما هم اجرا شود.

وی افزود: تغییرات درون قوانین فوتبال( داوری) بسیار زیاد هست. به عنوان نمونه چند تغییر عمده را براتون می‌گویم درون سابق بازیکنان حریف می‌توانستند به راحتی درون دیواره دفاعی قرار بگیرند ولی درون تغییرات تازه عنوان شده که بازیکنان حریف تا یک متر باید دورتر از دیواره دفاعی قرار داشته باشد. درون گذشته درصورتیکه توپ به داور می‌خورد و تبدیل به گل می‌شد گل قبول بود ولی طبق قوانین تازه درصورتیکه توپ به داور بخورد و وارد دروازه شود گل قبول نیست وباید دراپ بال انداخته شود. یا درصورتیکه توپ به داور بخورد و مالکیت توپ تغییر کند بازهم باید دراپ بال انداخته شود و گیم قطع می‌شود.

عسگری تصریح کرد: درون قوانین تازه برخورد توپ به دست ازبرای مهاجم و مدافع تفاوت‌های زیادی دارد درصورتیکه توپ به طور غیر عمد یا عمد به دست مهاجم بخورد و وارد دروازه شود گل قبول نیست ولی درون گذشته برخورد غیر عمد توپ به دست مهاجم و گلزنی درست بود. 

رئیس سابق کمیته داوران فدراسیون فوتبال با اشاره به این تغییرات گسترده قوانین فوتبال گفت: فصل آینده درون لیگ برتر چالش زیادی درون داوری خواهیم داشت چون هم اکنون داوران ما با این قوانین به طور کامل آشنا نشده‌اند و حداقل دو روز درون کلاس داوری وقت می‌برد تا داوران به خوبی این قوانین را یاد بگیرند ودرک کنند و پس درون اجرا هم مسایلی خواهیم داشت. بازیکنان و مربیان هم که هم اکنون با قوانین تازه فوتبال آشنا نشده اند.

وی افزود: بهتر هست که تیم‌ها و باشگاه‌ها از مشاوران داوری به روز استفاده کردن کنند نه مشاورانی که ۳۰ سال پیش داور بوده‌اند و آشنایی کاملی با قوانین تازه ندارند باید از مشاورانی استفاده کردن شود که با قوانین تازه آشنا هستند و به نظارت داوری می‌مسیر تا با قوانین تازه آشنا شوند. 

انتهای پیام/ک

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *