قاسمپور: کی‌روش فکر می‌کرد از آسمان آمده!/ وی نمک خورد و نمکدان شکست

ابراهیم قاسمپور درون گفت‌وگو با خبرنگار ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ورزشی خبرگزاری فارس، درون مورد اظهارات کارلوس کی‌روش علیه مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال گفت: مهدی تاج به نظر من درون وقت حضور کی‌روش درون ایران درون قبال این مربی ضعیف عمل کرد. کی‌روش بارها به افراد بی‌احترامی و توهین می‌کرد و تاج درون قبال وی تصویر‌العملی نشان نداد. من نمی‌دانم حرف‌های کی‌روش چقدر درست هست، چون از مسائلی که داخل فدراسیون اتفاق افتاده خبر ندارم، ولی مهدی تاج ازبرای کی‌روش مدیر خوبی بود و فراتر از انتظار برایش عمل کرد و امکانات خوبی را ازبرای این سرمربی ایجاد کرد.

وی افزود‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌: کی‌روش بارها به پیشکسوتان،‌ اهالی فوتبال و اهالی فوتبال بی‌احترامی و دهان کجی کرد ولی مهدی تاج این رفتارها را زیر سبیلی رد کرد. ولی بی‌انصافی هست که رئیس فدراسیون نسبت به کی‌روش ظلم کرده هست. وی هر کاری از دستش برمی‌آمد ازبرای تیم ملی و کی‌روش انجام داد.

این کارشناس فوتبال تصریح کرد: کی‌روش تنها مربی تیم ملی بود که بیشترین وقت مربیگری درون تیم ملی را داشت، بیشترین امکانات درون اختیار وی قرار گرفت و بیشترین پول به وی داده شد،‌ولی این همه امکانات و پولی که به کی‌روش دادیم هیچ بازدهی نداشت. ما قبل از کی‌روش هم به جام جهانی رفته بودیم، چهار تیم اول آسیا به جام جهانی می‌مسیر و تیم پنجم هم راهی پلی‌آف می‌شود. کی‌روش چه کار شاقی ازبرای ما انجام داد.

قاسمپور افزود‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌: ما درون بهترین شرایط تیم ملی نتوانستیم درون جام ملت‌های آسیا قهرمان شویم، آن هم با توجه به قرعه آسانی که تیم ملی داشت، به راحتی می‌توانستیم تا فینال پیش برویم. ولی قبل از ژاپن مقابل عمان حذف می‌شدیم، درون دقیقه ۲ به این تیم پنالتی دادیم.

وی درون مورد این‌که آیا کی‌روش افتخاری درون فوتبال ایران کسب کرده که می‌گوید تاج خودش را پشت این افتخارات پنهان می‌کند، گفت: کی‌روش هیچ افتخار و جام قهرمانی ازبرای ایران نیاورد، ولی می‌خواهم صریح صحبت کنم. بخشی از این رفتار کی‌روش به شما رسانه‌ها برمی‌گردد. آن‌قدر وی را درون بوق و کرنا کردید و برایش به به و چهچه گفتید و ما مربیان ایرانی را کوبیدید که این امر بر کی‌روش مشتبه شد که از آسمان آمده هست. مربیان ایرانی زمانی از کی‌روش انتقاد می‌کردند شما رسانه‌ها مربی ایرانی را نقد می‌کردید و وی را می‌کوبیدید.

کارشناس فوتبال با اشاره به عملکرد کی‌روش درون ۸ سال حضورش درون تیم ملی گفت: همیشه امدادهای غیبی به کمک تیم ملی ایران آمده هست، درون گیم با ازبکستان توپ ۵ متر داخل دروازه بود ولی کمک داور آن را ندید. درون گیم با کره جنوبی باید سه گل می‌خوردیم. ولی قوچان نژاد با یک گل ایران را برنده کرد. ما جام ملت‌ها را به خاطر اشتباهات کی‌روش از دست دادیم. تیم ملی ایران درون وقت کی‌روش مقابل یمن با یک مهاجم گیم کرد و مقابل آرژانتین هم با یک مهاجم گیم کرد. پس چه زمانی می‌خواستیم با دو سه مهاجم گیم کنیم؟ درون جام ملت‌ها کی‌روش به جای آن‌که طارمی را درون ۱۸ قدم بگذارد، وی را به سمت چپ برد. درون آن قسمت زمین تیم ملی احتیاج به یک بازیکن رونده و سرعتی دارد. طارمی درون ۱۸ قدم مهاجم خطرناکی هست. این را حتی کسی که ۶ ماه فوتبال نگاه کرده باشد می‌فهمد. ولی کی‌روش طارمی را درون جایی به کار برد که کارایی نداشت. بحث‌های فنی دیگر هم زیاد هست که الان وقت بیانش نیست.

انتهای پیام/ک

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *