متشرعی: به نسبت فامیلی بازیکنان کاری ندارم/ از حریفان غرب آسیا شناخت داریم

به گفته خبرگزاری فارس، شایسته متشرعی سرمربی تیم ملی بسکتبال بانوان ایران درمورد اردوهای تیم ملی ازبرای حضور درون مسابقات غرب و کاپ آسیا، گفت: چهارمین اردو با تیم ملی الف با ۲۰ بازیکن شروع شد که از نظر جسمی و روحی شرایط خوبی دارند. از نیمه دوم اردیبهشت وارد بدنسازی تخصصی شده ایم و الان تا حدودی وارد سیستم دفاعی و هجوم ای شدیم. تلاش کردیم از نظر تکنیکی بازیکنان را رشد دهیم ولی باز هم خیلی کار هست. به خاطر انگیزه بازیکنان امیدواریم به چیزی که می خواهیم برسیم.

وی درمورد حضور ایران درون مسابقات غرب آسیا و حریفان ایران درون این رقابتها، خاطرنشان کرد: تیم های لبنان و اردن را می دانیم که حضور خواهند داشت. البته بعضی از بازیکنان ما با تیم گروه بهمن درون مسابقات باشگاه های غرب آسیا بوده اند به همین دلیل آنها هم از ما شناخت دارند این کار را ازبرای ما دشوار می کند ما هم از آنها شناخت داریم و با توجه به تجربه بازیکنان امیدواریم به تیم کمک شود.

متشرعی درمورد اینکه آیا حریفان را آنالیز کرده اید، عنوان کرد: تیم لبنان از سال ۲۰۰۹ تا الان تغییرات آنچنانی نکرده و ۵ بازیکن اضافه شده اند. از این تیم شناخت داریم و کلیپ گیم آنها هست ولی مسئله با اهمیت تجربه آنهاست به همین دلیل نمی توانیم روی بچه ها فشار بیاوریم. 

سرمربی تیم نلی بسکتبال بانوان اظهار داشت: مسئله تجربه تیم ها به برنامه ریزی آسیا درون غرب برمی گردد. آنها هر سال درون غرب آسیا و کاپ آسیا شرکت کرده اند درون حالی که ما این فرصت را نداشتیم و پس از ۴۰ سال درون مسابقات کاپ آسیا شرکت می کنیم. 

وی درمورد حضور عسل پورحیدری فرزند نایب رئیس بانوان بسکتبال و انتقاداتی که از سوی بعضی بازیکنان به این موضوع وارد شده، خاطرنشان کرد: بازیکنی که سابقه کالج دارد و درون سطح دیگری تجربه کسب کرده و این با ارزش هست. من نگاه نمی کنم این بازیکن دختر نایب رئیس هست یا از استانی آمده که درون بسکتبال سطح قوی ندارد، همه درون تیم ما ستاره هستند و ازبرای من فرقی نمی کند چه نسبتی وجود دارد. تمام دشوار گیری ها ازبرای همه هست. زمانی بازیکنی خودش را با بازیکن دیگر مقایسه می کند راهی ازبرای پیشرفت ندارد. تیم ملی ۱۲ نفره هست و ما نمی توانستیم همه بازیکنان دعوت شده را داشته باشیم.

متشرعی درون جواب به این سوال که ترکیب نهایی تیم ملی چه زمانی معلوم می شود، گفت: اردوی پس وارد ۱۶ یا ۱۸ نفر خواهیم شد. این بستگی به ملاقات دوستانه ما دارد. امروز معلوم می شود.

انتهای پیام/س

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *