موسوی: بهتر بود استقلال شفر را نگه می‌داشت/ دید خوبی به سهمیه آسیایی ندارم

علی موسوی درون گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، درون مورد آخر کار استقلال درون لیگ هجدهم گفت:‌استقلال سهمیه را گرفت. می‌شود گفت که این تیم از نیم‌فصل ازبرای قهرمانی استارت زد که دیر بود. درصورتیکه از ابتدای فصل همه چیز استقلال مرتب بود می‌توانست قهرمان شود. ولی به هر حال با این اوضاع و شرایط و با توجه به اینکه خریدهایش را هم درون نیم‌فصل دوم انجام داد به نظر من مقام سوم ازبرای این تیم بد نبود. 

موسوی درون ادامه گفت: این تجربه خوبی بود که ازبرای فصل آینده سرمربی‌ را زودتر معلوم کنند و استارت کار را زودتر بزنند. درون این سال‌ها استقلال فصل‌ها را پر از حاشیه شروع کرد. پرسپولیس شاید بازیکنان زیادی را تغییر داد ولی آنها مربی دارند که سواد دارد و توانست درون این چند سال تمرینات را طوری طراحی کند که هر کس وارد تیم می‌شود خیلی سریع جا بیافتد. برانکو به پرسپولیس ثبات داد و آنها توانستند امسال هم قهرمان شوند.

مهام اسبق آبی‌های تهران درون خصوص جدایی شفر گفت:‌ به نظر من با توجه به اتفاقات ابتدای فصل کار شفر خوب بود. استقلال از ابتدای فصل روبه‌رشد بود و بهتر می‌شد. هر مربی غلط می‌کند. نباید همه کاسه‌ کوزه‌ها را سر وی شکست. من فکر می‌کنم بهتر بود شفر را نگه می‌داشتند. این تیم تازه درون حال جا افتادن هست. استقلال درون نیم‌فصل دوم امتیازات خوبی کسب کرد ولی با یک تصمیم احساسی شفر را برکنار کردند و تیم وارد حاشیه شد. با ماندن شفر می‌توانستیم فصل پس را  با ثبات بهتری شروع کنیم. 

موسوی درون ادامه درون مورد تأثیر فرهاد مجیدی بر چند گیم آخر استقلال گفت: نمی‌توانیم درون این چند گیم درون مورد تأثیر فرهاد مجیدی صحبت کنیم. فوتبال ورزشی هست که باید حداقل یک سال به سرمربی وقت داد تا طرز فکر و سیستمش را درون تیم جا بیندازد. مجیدی درون این چند گیم آمد که فصل را به اتمام برساند. ازبرای وی تجربه شد ولی به نظرم درون این گیم‌ها هم استقلال با سیستم شفر گیم کرد. فرهاد شاید از لحاظ روحی و روانی روی تیم کار کرده باشد ولی از نظر فنی نمی‌توان گفت درون این مدت وقت کم تأثیری داشته هست.

وی درون خصوص اینکه آیا به قهرمانی استقلال درون فصل آینده خوش‌میان هست، گفت: ازبرای قهرمانی باید سیستم و برنامه داشته باشیم…باید یک مربی بیاید که به وی ۲-۳ سال وقت بدهیم. با یک گیم نگوییم حیا کن رها کن…باید مربی بیاید که سواد داشته باشد و بتواند بازیکنان خوبی را به تیم اضافه کند و همچنین بازیکنان مازاد را کنار بگذارد. ما نمی‌توانیم با شش ماه آوردن مربی تیم را قهرمان کنیم. ازبرای این کار باید برنامه بلندمدت داشته باشیم. درون این ۲-۳ سال استقلال کلاً فصل را با مشکلات و حاشیه شروع کرده هست. اکنون باید هرچه سریع‌تر سرمربی معلوم شود تا نقل و انتقالات و تمرینات پیش‌فصل را زودتر شروع کنیم و مسائل حاشیه‌ای جمع شود.

پیشکسوت استقلال درون مورد کسب سهمیه لیگ قهرمانان آسیا درون آخر این فصل لیگ برتر عنوان کرد: با این وضعیت یارگیری‌ها من دید خوبی به سهمیه ندارم. ازبرای نتیجه‌ گرفتن درون آسیا اول باید ابزار و بازیکن حرفه‌ای داشته باشیم. باید تمام کننده حرفه‌ای داشته باشیم. شاید ما نتوانیم ۳-۴ بازیکن حرفه‌ای را جذب کنیم ولی می‌توانیم یک نفر را که تلاش بازیکنان را به هدف برساند به تیم اضافه کنیم. به نظر من سه خرید استقلال درون نیم‌فصل درون سطح نتیجه گرفتن درون آسیا نبودند. ازبرای این کار باید برنامه‌ریزی دقیق‌تری داشته باشیم. تیم‌های عربی بهترین‌ها را جذب می‌کنند و به موقع از آنها استفاده کردن می‌کنند. 

وی اضافه کرد: ولی ما هر وقت کارمان گره بخورد کسی را نداریم که این گره را باز کند. هر سال این سهمیه را می‌گیریم ولی درون مراحل اولیه تیم حذف می‌شود. مگر اینکه با قرعه‌ خوبی روبه‌رو شویم و تیم بالاتر برود. شاید هم هر پنج سال این اتفاق بیافتد که به مراحل پایانی لیگ قهرمانان برسیم ولی با این شرایط و اوضاع من فکر می‌کنم الان حالاها اتفاقی نمی‌افتد.

انتهای پیام/

 

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *