کلانتری: باید با قدرت‌های بوکس آسیا ارتباط بگیریم/ این رقابت‌ها محک خوبی ازبرای ملی پوشان هست

به گفته خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، تورنمنت میان المللی بوکس جام مکران به مناسبت بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی از سوم تا نهم اسفندماه به میزبانی استان سیستان و بلوچستان و درون منطقه آزاد چابهار برگزار می شود…طبق توافقات نهایی حضور ۷ تیم خارجی درون این تورنمنت میان المللی قطعی شده هست و مراحل حضور بوکسورهای خارجی از سوی مسئولان فدراسیون انجام شده هست.

تیم های ملی فیلیپین، قزاقستان، ترکمنستان، هند، سوریه، پاکستان و مجارستان هفت تیم خارجی حاضر درون این رقابت‌ها خواهند بود. تیم ملی بوکس ایران نیز با ترکیب دو تیم “الف” و “ب” درون این مسابقات حضور خواهد داشت…ضمن اینکه یک تیم از منطقه آزاد چابهار و یک تیم هم از استان سیستان و بلوچستان درون این تورنمنت حضور خواهند داشت.

علیرضا کلانتری درون گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، درون جواب به این سؤال که آیا حضور تیم‌های خارجی درون تورنمنت جام مکران قطعی شده هست یا خیر، اظهار داشت: طی برنامه‌ریزی‌هایی که انجام داده‌ایم از ۳ تا ۹ اسفند ماه ما قرار هست تورنمنت میان‌ المللی جام مکران به میزبانی استان سیستان و بلوچستان و درون منطقه آزاد چابهار برگزار شود. حضور تیم‌های هند، قزاقستان، فیلیپین، مجارستان، پاکستان، ترکمنستان و سوریه درون این تورنمنت قطعی شده هست و تمام شرایط حضور درون این رقابت‌ها را ازبرای این ۷ کشور مهیا کرده‌ایم. هیچ مشکلی ازبرای صدور روادید ندارند و تمام مراحل حضور آنها انجام شده هست. این رقابت‌ها درون سالن ورزشی ورنا برگزار می شود.

دبیر فدراسیون بوکس درون جواب به این سؤال که چند تیمی ایرانی درون این رقابت‌ها حضور خواهند داشت، گفت: تیم ملی بوکس با ترکیب تیم الف و ب درون این تورنمنت حضور خواهد داشت. یک تیم از منطقه چابهار و تیم نیز از استان سیستان و بلوچستان درون این تورنمنت شرکت خواهند کرد ما تمام قرارداد هتل‌ها را بسته‌ایم،  هماهنگی‌های لازم انجام شده، ۳ اسفند تیم‌های خارجی به تهران مسافرت خواهند کرد و مستقیم راهی چابهار خواهند شد.

کلانتری درون جواب به این سؤال که آیا داوران خارجی نیز درون این رقابت‌ها قضاوت خواهند کرد یا خیر، عنوان کرد: بله ۶ داور خارجی درون این تورنمنت میان‌المللی قضاوت خواهند کرد و ۹ داور داخلی نیز طبق برنامه‌ریزی‌ها قضاوت مسابقات را بر عهده خواهند داشت. همه داوران از داوران میان‌المللی هستند.

وی درون ادامه صحبت‌های خود، اظهار داشت: با توجه به توصیه‌های گذشته مقام معظم رهبری درون راستای توسعه منطقه منطقه آزاد چابهار ما هم درون تلاش هستیم تا با برگزاری این تورنمنت بتوانیم این منطقه را معرفی کنیم و با برگزاری این تورنمنت با سایر قدرت‌های بوکس آسیا ارتباط بهتری برقرار کنیم. قرار هست مسابقات قهرمانی آسیا سال آینده درون تایلند برگزار شود و قطعا حضور تیم ملی بزرگسالان درون تورنمنت جام مکران می‌تواند محک خوبی ازبرای ملی‌پوشان کشورمان باشد. باید با برگزاری این نوع تورنمنت‌ها آرام آرام  کسب تجربه کنیم تا درون آینده‌ای نزدیک میزبان تورنمنت های بزرگ تر  شویم. 

کلانتری درون جواب به این سوال که آیا اردلان به عنوان سوپروایز مسابقات انتخاب شده هست یا خیر، عنوان کرد: بله،‌ همایون اردلان سرپرست تازه تیم ملی و دبیر سابق فدراسیون فردی باتجربه هست، وی سوپروایزر مسابقات درون تورنمنت جام مکران هست. درون هر صورت تمام تلاش ما این هست این رقابت‌ها را درون شأن بوکس ایران برگزار کنیم.

دبیر فدراسیون بوکس درون آخر صحبت‌های خود گفت: تیم ملی بوکس کشورمان از ۲۶ بهمن ماه اردوی مرحله تازه خود را درون منطقه آزاد چابهار شروع خواهد کرد و ۳۰ بوکسور به این اردو اعزام خواهند شد. خوشبختانه این رقابت‌ها از شبکه ورزش به صورت پخش مستقیم برگزار می شود. جا دارد از اداره کل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان و مسئولان منطقه آزاد که ازبرای برگزاری این تورنمنت به ما کمک کردند تشکر می‌کنم.

انتهای پیام/ک

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *