یونیورسیاد ۲۰۱۹ ایتالیا|هادی‌پور چهارمین مدال طلای کاروان ایران را بدست آورد

به گفته خبرگزاری فارس و به نقل از رابطه ها عمومی فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی، آرمین هادی پور تنها نماینده ایران درون روز دوم پیکارهای تکواندوی قهرمانی یونیورسیاد دانشجویان جهان ۲۰۱۹ درون ناپل ایتالیا، پس از شکست همه رقبای خود درون فینال برابر مولوم تومن بایار از مغولستان به روی شیاپ چانگ رفت و درون آخر درون یک مبارزه زیبا و تماشاگرپسند با نتیجه ۲۲ بر ۱۹ به پیروزی رسید و سومین مدال طلای خود درون گیم های یونیورسیاد و چهارمین مدال طلای کاروان ایران درون این دوره یونیورسیاد را از آن خود کرد.

هادی پور پیش از این درون نخستین مبارزه و درون مرحله یک شانزدهم نهایی برابر هائویو از چین تایپه با نتیجه نزدیک ۱۶ بر ۱۴ به برتری رسید و راهی مرحله یک هشتم نهایی شد. وی سپس سوخرف بوبوبکوف از ازبکستان را ۳۲ بر ۲۲ شکست داد و راهی یک چهارم نهایی شد. هادی پور درون این مرحله نیز چانهو جونگ از کره جنوبی را با نتیجه ۷ بر ۳ برد و به نیمه نهایی رسید. وی سپس برابر ساوک ویهیر از تایلند و دارنده مدال های برنز جهان و طلای آسیا با نتیجه قاطع ۳۳ بر ۱۶ به برتری رسید و راهی فینال شد.

سایر تکواندوکاران تیم ملی به همراه تعدادی از مسئولان کاروان نیز با حضور درون سالن کالاپاسوریا به تشویق آرمین هادی پور پرداختند.

تعداد زیادی از تماشاگران ایتالیایی نیز درون ملاقات فینال به حمایت از تکواندوکار ایرانی پرداختند و وی را مورد تشویق خود قرار دادند.

روز گذشته نیز میرهاشم حسینی درون وزن ۶۸- کیلوگرم به مدال طلا رسید ولی مهران برخورداری و زهرا شیدایی با شکست برابر رقبایشان حذف شدند.

این مسابقات ۲G می‌باشد و به نفرات اول تا سوم به ترتیب ۲۰،‌ ۱۲ و ۷…۲۰ امتیاز درون راستای افزایش رنکینگ المپیک تعلق می‌گیرد.

به این ترتیب کاروان ورزشی ایران تا آخر روز هشتم به ۴ مدال طلا، ۲ نقره و ۶ مدال برنز دست یافت.

 

یونیورسیاد ۲۰۱۹ ایتالیا|

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *