۵+۱ پای میز احتمالات/ یک برد ازبرای رستگاری

به گفته خبرگزاری فارس، تیم ملی والیبال ایران درون هفته پنجم رقابت‌های لیگ ملت‌های ۲۰۱۹ باید درون پلوودیف بلغارستان به مصاف تیم‌های صربستان، بلغارستان و آمریکا برود و ازبرای قطعی کردن صعود خود تنها به یک پیروزی احتیاج دارد.

با نگاهی به جدول رده‌بندی مسابقات و با توجه به اینکه برزیلی‌های صدرنشین درون این هفته میزبان هم هستند می‌توان صعود این تیم را به مرحله نهایی قطعی دانست. شاگردان ایگور کولاکوویچ ازبرای صعود به مرحله بعدی تنها به یک پیروزی برابر یکی از تیم‌های صربستان، بلغارستان یا آمریکا دارند که اتفاق دور از دسترسی نیست.

فرانسوی‌ها با نتایجی که درون هفته چهارم به میزبانی اردبیل کسب کردند و توانستند ۳ پیروزی به دست بیاورند شانس بسیار زیادی ازبرای حضور درون شیکاگو دارند؛ آنها با پیروزی مقابل ایتالیا یا کانادا می‌توانند حکم صعودشان را امضا کنند. روس‌ها از دیگر مدعیان صعود هستند و درون هفته پنجم باید به میزبانی استرالیا به مصاف تیم‌های چین، آرژانتین و استرالیا بروند؛ با توجه به شرایط بحرانی تیم‌های آسیایی درون این گروه به نظر می‌رسد صعود روس‌های جوان و قدرتمند را هم باید قطعی دانست.

بر این اساس تنها یک سهمیه باقی خواهند ماند که به یکی از تیم‌های ایتالیا، لهستان، کانادا یا آرژانتین خواهد رسید. لهستان با توجه به جایگاهش و اینکه درون هفته پنجم باید به مصاف تیم‌های آلمان، ژاپن و پرتغال برود شانس بیشتری نسبت به سایر تیم‌ها خواهد داشت. از طرفی لاجوردی‌پوشان هم باید به میزبانی برزیل با تیم‌های فرانسه، کانادا و برزیل روبرو شوند که این تقابل‌ها شانس شاگردان بلنجینی ازبرای صعود به فینال را روی کاغذ کم می‌کند.

چندیش پیش هم یکی از سایت‌های معتبر والیبالی درخصوص برزیل نوشت: ریاضیات می‌گوید که حضور برزیل درون فینال هم اکنون قطعی نیست، ولی آنها شانس زیادی دارند. درصورتیکه شاگردان رنان دال‌زاتو که ۵ هفته هم محروم بود درون سه مسابقه پیش‌روی خود بازنده باشند و هیچ امتیازی کسب نکنند، لهستان این شانس را پیدا می‌کند تا درون جمع تیم‌های صعود کننده قرار بگیرد. البته احتمال اجرایی شدن این سناریو بسیار کم هست، چراکه برزیلی‌ها درون هفته پنجم میزبان هستند و باید درون خانه به مصاف حریفان خود بروند و تنها به یک امتیاز احتیاج دارند.

برنامه گیم های ایران درون هفته پنجم به شرح زیر هست:

جمعه ۷ تیر ۱۳۹۸: ایران – صربستان، ساعت ۱۸:۳۰

شنبه ۸ تیر ۱۳۹۸: ایران – بلغارستان، ساعت ۲۲:۱۰

یکشنبه ۹ تیر ۱۳۹۸: ایران – آمریکا، ساعت ۱۸:۳۰

انتهای پیام/س

 

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *